Ką apie sotukus "Juodieji serbentai tarp abrikosų ir datulių" mano biomedicinos mokslų daktarė, docentė, dietistė S. Čapkauskienė?

Sudėtis: migdolų riešutai,  Medjool datulės, abrikosai, linų sėmenys, juodieji serbentai, aitrioji paprika. 

Migdoluose yra daug sveikų riebalų, ląstelienos, baltymų, magnio ir vitamino E. Migdolai turi teigiamą poveikį cholesterolio, gliukozės koncentracijai, gali sumažinti alkį ir skatinti svorio metimą.

Datulės yra kupinos vitaminų bei mineralų, įskaitant geležį, kalį, magnį ir B grupės vitaminus. Datulėse yra daug naudingų skaidulų, todėl šie vaisiai gali prisidėti prie sveikos virškinimo ir žarnyno veiklos. Jos turi antioksidantų, kovojančių su ligomis, pavyzdžiui, flavonoidų ir fenolinių rūgščių, kurios, kaip rodo tyrimai, gali mažinti uždegiminius procesus.

Abrikosai turi mažai kalorijų ir riebalų, taip pat yra puikus vitaminų A ir C šaltinis.

Linų sėmenys yra puikus vitaminų ir mineralų (kalcio, magnio ir fosforo) šaltinis. Linų sėmenų sėklose yra labai aukšta polinesočiųjų riebalų rūgščių (kurie dar vadinami „geraisiais ir sveikaisais riebalais) koncentracija, jie yra puikus skaidulų ir baltymų šaltinis. Polifenoliai, esantys linų sėmenyse, veikia antiuždegimiškai, antimikrobiškai, antialergiškai, antiaterogeniškai, antioksidantiškai.

Juodieji serbentai - uogose yra ypatingai daug vitamino C – tai 4 kartus daugiau nei apelsinuose. Taip pat juodieji serbentai pasižymi didele koncentracija fenolinių junginių, ypatingai antocianinų (jų yra dvigubai daugiau nei kitose uogose - avietėse, braškėse ar šilauogėse), veikiančių kaip antioksidantai. Svarbu žinoti, kad šiose tamsiai mėlynose uogose yra ir kalio, kalcio, magnio ir geležies. Taip pat, jos yra ir vitaminų A, B1, B5, B6 bei E šaltinis.

Aitrioji paprika – aitriojoje paprikoje gausu įvairių vitaminų ir mineralų, tačiau dažniausiai jie valgomi nedideliais kiekiais, todėl jie neturi reikšmingos įtakos jūsų kasdieniniam mikroelementų kiekiui. Aitriojoje paprikoje gausu antioksidacinių junginių, kurie mažina uždegiminius procesus organizme. Jose yra nedidelis kiekis angliavandenių, baltymų ir skaidulų.

serbentai riešutai desertas sveikas maistas

Senesnis įrašas Naujesnis įrašas